Hobak Hotteok – dyniowe hotteok

by Na Pałeczkach
dyniowe hotteok
Być może dziś troszkę się powtórzymy, gdyż parę miesięcy temu z wielką radością podzieliłyśmy się z Wami przepisem na bardzo przez nas lubiane hotteok (klik!) czyli koreańskie placuszki pełne słodkiego nadzienia. Przyszła jednak jesień, liście leniwie zaczęły opadać z drzew, a pogoda zupełnie nas nie rozpieszczając sama skierowała nas na trop przysmaku, który od bardzo dawna chciałyśmy spróbować. Cóż bowiem kojarzy się z jesienią bardziej niż dynia? Tak właśnie powstała kolejna wersja hotteok, tym razem z dodatkiem słonecznie pomarańczowej dyni i niezwykle aromatycznych orzechów. Dodatkowo zbliża się być może niezbyt polskie święto Halloween, które my chętnie spędzamy oglądając mniej lub bardziej straszne filmy. Taka przekąska na pewno urozmaici seanse filmowe z przyjaciółmi :) 
dyniowe hotteok
Nasz poprzedni przepis na hotteok nieznacznie zmodyfikowałyśmy dodając trochę mąki ryżowej. Ten zabieg pomaga uzyskać delikatnie bardziej chrupiąco-ciągnącą konsystencję ciasta. Jeśli uznacie, że z tego powodu konsystencja ciasta jest zbyt rzadka, dodajcie trochę więcej zwykłej mąki. Pamiętajcie jednak, że ciasto na hotteok jest raczej z rodzaju tych bardziej klejących i rzadkich :)
Koniecznie wypróbujcie też mieszanki przypraw, którą używamy między innymi do słodkich potraw z dynią – jest niesamowicie aromatyczna i, jak wszystkie korzenne mieszanki, niezwykle uzależniająca :) 
dyniowe hotteok
dyniowe hotteok
dyniowe hotteok

Hobak Hotteok • dyniowe placuszki hotteok • 호박 호떡

Drukuj
Porcje: 8
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Ocena 5.0/5
( 1 głosy )

SKŁADNIKI

ciasto:
0,5 kubka ciepłej wody
0,5 łyżki drobnego cukru
2 łyżeczki suchych drożdży
3 kubki mąki pszennej
0,5 kubka mąki z ryżu kleistego
0,5 kubka mleka
0,5 kubka purée z dyni
szczypta soli
olej do smażenia

nadzienie:
2,5 łyżki brązowego cukru
1-2 łyżeczki przyprawy do dyni*
garść orzechów włoskich oraz migdałów

PRZYGOTOWANIE

Na samym początku mieszamy ze sobą ciepłą wodę, cukier oraz drożdże i czekamy chwilę - około 10 minut - do momentu kiedy zaczyn zacznie pracować. Do całości dodajemy obydwa rodzaje mąki, ciepłe mleko, sól oraz purée z dyni. Ugniatamy aż do momentu połączenia się wszystkich składników. Odstawiamy na godzinę aż ciasto podwoi swoją objętość.

W międzyczasie przygotowujemy nadzienie - siekamy drobno orzechy i łączymy je z cukrem oraz przyprawą.

Z ciasta formujemy niezbyt duże kulki, które następnie wypełniamy nadzieniem. Delikatnie zamykamy je we wnętrzu ciasta - sugerujemy abyście ręce oprószyli mąką, praca jest wtedy przyjemniejsza :) Tak wykonane kulki kładziemy na rozgrzanej patelni wypełnionej olejem zaczynając od strony zamknięcia. Następnie odwracamy placka i kulkę spłaszczamy za pomocą łopatki. Smażymy do uzyskania złoto brązowego koloru.

Podajemy ciepłe ^^

UWAGI

* Mieszanka, której my używamy to 0,5 kubka cynamonu, 4 łyżki zmielonego imbiru, 1 łyżka ziela angielskiego, 1 łyżka gałki muszkatołowej, 1 łyżka goździków - wszystkie składniki mielimy jeśli tego wymagają i dokładnie ze sobą mieszamy.

zmodyfikowany przepis pochodzi z książki „Seoul Food Korean Cookbook: Korean Cooking from Kimchi and Bibimbap to Fried Chicken and Bingsoo”

Spróbujcie też tego! :)